O nás

 

DEWETRON je ve světě předním dodavatelem testovacích a měřicích přístrojů. Více než 200 zaměstnanců najdete ve 25 zemích světa.

Firma DEWETRON PRAHA spol. s r.o. jako součást koncernu DEWETRON vyvíjí svoji činnost ode dne 22.1.1991, kdy byla právoplatně zaregistrována Obvodním soudem v Praze 1 pod sp. zn. S2179/91. Předmětem podnikání je obchodní činnost, poradenská činnost v oboru elektrických měření, tvorba programů a vývoj, prodej a servis elektronických zařízení. V současné době existují pobočky firmy DEWETRON v následujících zemích: Německo, Benelux, Velká Británie, Slovinsko, USA, Čína, Hong Kong, Itálie, Malajsie, Singapur, Jižní Korea a Švýcarsko. V dalších zhruba 10 zemích existují smluvní distributoři.

ISO Certifikát

ISO Certifikát

DEWETRON PRAHA, spol. s r.o. je od roku 2003 držitelem certifikace kvality ISO 9001.

Zastupované firmy

V rámci obchodní činnosti zastupuje naše firma na území České republiky zájmy následujících zahraničních výrobců a dodavatelů:

  • Dewetron Graz – Rakousko: průmyslové a přenosné měřicí systémy DEWEPORT 2000, 3000, 4000, 5000, úprava signálů z čidel, speciální systémy
  • Dewesoft d.o.o. – Slovinsko: měřicí ústředny USB, ENET, DEWE-101, aplikační software DEWESoft
  • National Instruments – USA: komponenty měřicích systémů a průmyslové automatizace na bázi osobních počítačů. Naše firma byla v letech 1991 – 2003 oficiální výhradní distributor pro ČR a SR, od r. 2004 je systémový integrátor
  • KULITE Semi-Conductor – USA, Francie: snímače tlaků pro letecký průmysl, miniaturní a speciální snímače tlaků
  • GEMS – Velká Británie, USA: průmyslové snímače tlaků, spínače tlaků, hladiny a průtoku
  • Shimaden – Japonsko: regulátory teploty a vlhkosti, liniové zapisovače, tyristorové regulátory příkonu
  • Optex – Japonsko: infračervené bezkontaktní měření teploty
  • Microtech Gefell GmbH – SRN: měřicí mikrofony, analýza hluku
  • MMF – Metra Mess- und Frequenztechnik in Radebeul e.K. – SRN: snímače vibrací, úprava signálu, monitory a měřiče vibrací, kalibrátory
  • KMT – Kraus Messtechnik GmbH – SRN: telemetrické systémy pro měření a bezdrátový přenos signálů

Spolupráce s uvedenými zahraničními firmami probíhá většinou na základě písemné dohody, určující vzájemný vztah partnerů s jejich právy a povinnostmi. Vnitřní organizace většiny firem je certifikována podle normy ISO 9001.

Kromě dodávek komponentů měřicí techniky se naše firma orientuje na dodávky kompletních měřicích systémů „na klíč“ včetně softwarové podpory, vytvořené podle zadání a požadavků uživatele.